Gimnazjum Nr 8

im. Stanisława Ligonia w Rudzie Śląskiej

Osiągnięcia uczniów w II semestrze roku szkolnego 2015/2016

Osiągnięcia uczniów w II semestrze roku szkolnego 2015/2016:


1. Michał Majnusz – klasa III a – laureat Konkursu Przedmiotowego z matematyki
2. Michał Majnusz – klasa III a – finalista Konkursu przedmiotowego z języka polskiego
3. Wiktoria Koryciak – klasa III a – I miejsce w XIV Rudzkim Konkursie Poezji i Piosenki Obcojęzycznej
4. Wiktoria Koryciak – klasa III a – I miejsce w XI Regionalnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej
5. Weronika Czerwiec – Grand Prix – Ślonzoki nie gynsi”
6. Dominika Mika – klasa III a – I miejsce w rejonie XXIV Olimpiady Zdrowego Stylu Życia
7. Dominika Mika – klasa III a – finalistka  XXIV Olimpiady Zdrowego Stylu Życia
8. Daniel Janowski – klasa III a – otrzymał Indeks Młodego Ekonomisty
9. Zuzanna Ziomek – klasa III a- otrzymała Indeks Młodego Ekonomisty
10. Michał Majnusz – klasa III a – wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangurze Matematyczny”
11. Jakub Osmelak – klasa II b - wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangurze Matematyczny”
12. Paulina Gwardiak – klasa III b – I miejsce w dyktandzie j. angielskiego organizowanego przez LO im. J.F. Kenediego
13. Marta Koszera – klasa III a - II miejsce w dyktandzie j. angielskiego organizowanego przez LO im. J.F. Kenediego
14. Paulina Gwardiak – klasa III b – I miejsce w XIII Międzygimnazjalnym Konkursie             j. angielskiego.
15. Wiktoria Koryciak – klasa III a – wyróżnienie w konkursie recytatorskim „O Laur Zielonej Róży”
16. Wiktoria Koryciak – klasa III a – I miejsce w konkursie recytatorskim „Towary Liryczne Agnieszki Osieckiej”
17. Bernadetta Młynarska – klasa II a – wyróżnienie w konkursie recytatorskim  „Towary Liryczne Agnieszki Osieckiej”
18. IV miejsce w finałach XII Gimnazjady Młodzieży Szkolnej o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego - Piłka siatkowa dziewcząt
19. I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych
20. I miejsce w Zawodach Rejonowych w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych
21. I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w siatkówce plażowej dziewcząt
22. II miejsce w Zawodach Rejonowych w siatkówce plażowej dziewcząt
Kinga Białek – klasa II c – II miejsce w Igrzyskach Sportowych Szkół Gimnazjalnych

Osiągnięcia uczniów w I semestrze roku szkolnego 2015/2016

 


1. Dominika Mika klasa III a – III miejsce w Konkursie „Pamiętamy…”
2. Bernadetta Młynarska klasa II a – I miejsce w Konkursie „Anioły”
3. Jakub Osmelak klasa II b – nagroda w Konkursie „Anioły”
4. Klaudia Marek klasaIIb – wyróżnienie w Konkursie „Anioły”
5. Dominika Mika klasa III a – I miejsce w rejonie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
6. Sandra Sznek klasa III a – wyróżnienie w XI Regionalnym Konkursie Kolęd                       i Pastorałek
7. Białek Kinga  klasa II c – III miejsce w Miejskiej Lidze Lekkoatletyki
8. Wiktoria Zalewska klasa II a –laureatka nagrody specjalnej w Konkursie Fotograficznym
9. Bernadetta Młynarska klasa II a – wyróżnienie  w Konkursie „Jo wom godom”
10. Paulina Gwardiak klasa III b i Michał Majnusz klasa III a – III miejsce w VII Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny
11. Wiktoria Koryciak klasa III a – III miejsce w konkursie „Ewangelicko – Katolickie Zderzenia Kulturowe”
12. Bernadetta Młynarska klasa II a – wyróżnienie w konkursie „Ewangelicko – Katolickie Zderzenia Kulturowe”

Osiągnięcia uczniów w II semestrze roku szkolnego 2014/2015

Osiągnięcia uczniów w II semestrze roku szkolnego 2014/2015


1. Jakub Osmelak klasa Ib – II miejsce w powiecie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2015”
2. Michał Majnusz klasa II a – II miejsce w powiecie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2015”
3. Ewa Hofman, Sznek Sandra, Koryciak Wiktoria – uczennice klasy IIa – wyróżnienie w XXV Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej.
4. Katarzyna Kurpas  klasa II b – 4 miejsce w wojewódzkim w konkursie „Spotkanie z Sakurą  - Co ty wiesz o Japonii?”
5. Denis Kłos klasa III b – złoty certyfikat anglojęzycznym i ETS TOEFEL Junior
6. Dominika Mika klasa II a – IV miejsce  w XXIII Okręgowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża
7. Piotr Pietrasik klasa III a – IV miejsce w Igrzyskach Sportowych w kategorii Pchnięcie kulą
8. Mateusz Dynek klasa III a – II miejsce w Igrzyskach Sportowych w kategorii w biegu na 400 metrów
9. Szymon Haja, Dawid Konieczny,  Kamil Ćwiek, Dawid Banasik, Mateusz Dynek uczniowie klasy III a, Bokisz Jakub  klasa III b, Sobecka Denis klasa IIc, Michał Kowalczyk, Paweł Majchrzyk – I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Siatkówce chłopców
10. Szymon Haja, Dawid Konieczny,  Kamil Ćwiek, Dawid Banasik, Mateusz Dynek uczniowie klasy III a, Bokisz Jakub  klasa III b, Sobecka Denis klasa IIc, Michał Kowalczyk, Paweł Majchrzyk – II miejsce w Rejonowych Mistrzostwach w Siatkówce chłopców
11. Szymon Haja, Mateusz Dynek uczniowie klasy III a – I miejsce w Mistrzostwach  Rudy Śląskiej w badmintonie
12. Szymon Haja, Mateusz Dynek uczniowie klasy III a – I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach  w badmintonie
13. Szymon Haja, Mateusz Dynek uczniowie klasy III a – VI miejsce w Finale Wojewódzkiej Olimpiady  Gimnazjalnej w badmintonie
14. Natalia Hauptman, Marta Wojtaszczyk, Nicola Stencel, Natalia Sobiech, Wiktoria Jóźwiak, Wiktoria Nalewaj, Karolina Szafarczyk, Alicja Spodzieja uczennice klasy II c, Monika Skwors, Oliwia Wilk, Oliwia Barczak, Monika Chochowska uczennice klasy I d – I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Piłce Siatkowej Dziewcząt
15. Natalia Hauptman, Marta Wojtaszczyk, Nicola Stencel, Natalia Sobiech, Wiktoria Jóźwiak, Wiktoria Nalewaj, Karolina Szafarczyk, Alicja Spodzieja uczennice klasy II c, Monika Skwors, Oliwia Wilk, Oliwia Barczak, Monika Chochowska uczennice klasy I d – I miejsce w Rejowych Mistrzostwach w Piłce Siatkowej Dziewcząt
16. Natalia Hauptman, Marta Wojtaszczyk, Nicola Stencel, Natalia Sobiech, Wiktoria Jóźwiak, Wiktoria Nalewaj, Karolina Szafarczyk, Alicja Spodzieja uczennice klasy II c, Monika Skwors, Oliwia Wilk, Oliwia Barczak, Monika Chochowska uczennice klasy I d – I miejsce w Półfinałach Wojewódzkich Olimpiady Gimnazjalnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt
17. Natalia Hauptman, Marta Wojtaszczyk, Nicola Stencel, Natalia Sobiech, Wiktoria Jóźwiak, Wiktoria Nalewaj, Karolina Szafarczyk, Alicja Spodzieja uczennice klasy II c, Monika Skwors, Oliwia Wilk, Oliwia Barczak, Monika Chochowska uczennice klasy I d – IV miejsce w Finałach Wojewódzkich Olimpiady Gimnazjalnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt
18. Natalia Hauptman, Marta Wojtaszczyk, Nicola Stencel, Natalia Sobiech, Wiktoria Jóźwiak, Wiktoria Nalewaj, Karolina Szafarczyk, Alicja Spodzieja uczennice klasy II c, Monika Skwors, Oliwia Wilk, Oliwia Barczak, Monika Chochowska uczennice klasy I d – I miejsce w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w Siatkówce Plażowej Dziewcząt
19. Natalia Hauptman, Marta Wojtaszczyk, Nicola Stencel, Natalia Sobiech, Wiktoria Jóźwiak, Wiktoria Nalewaj, Karolina Szafarczyk, Alicja Spodzieja uczennice klasy II c, Monika Skwors, Oliwia Wilk, Oliwia Barczak, Monika Chochowska uczennice klasy I d – I miejsce w Rejowych Mistrzostwach w Siatkówce Plażowej Dziewcząt
20. Oliwia Aleksa klasa II a, Bernadetta Młynarska kalsa I a - Wyróżnienie w XI edycji Międzygimnazjalnego Konkursu Gwary "Ślonzoki Niy Gyńsi"
21. Wiktoria Koryciak klasa II a - Wyróżnienie w X przeglądzie twórczości ks. Jana Twardowskiego
22. Michał Majnusz klasa II a - II miejsce w Konkursie Polonistycznym "Potyczki językowe" w Chorzowie
23. Paweł Skiba, Dominik Końdek klasa III b - III miejsce w XXIX Drużynowym Turnieju Szachowym Szkół Gimnazjalnych

Osiągnięcia uczniów w I semestrze roku szkolnego 2014/2015

Osiągnięcia uczniów w I semestrze roku szkolnego 2014/2015:


1. Michał Majnusz klasa II a – wyróżnienie w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym
2. Michał Majnusz klasa II a – zakwalifikowanie się do etapu rejonowego Konkursu Przedmiotowego z matematyki
3. Michał Majnusz klasa II a – II miejsce w Konkursie Polonistycznym "Potyczki językowe" w Chorzowie
4. Bernadeta Młynarska klasa I a– III miejsce w kategorii gimnazjum w XIV Konkursie gawędziarskim w gwarze śląskiej "Jo wom godom" organizator OPP4"Centrum Edukacji Twórczej"
5. Dominika Mika klasa II a – I miejsce w etapie rejonowym w XXIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie PCK
6. Białek Kinga  klasa I c – III miejsce w Miejskiej Lidze Lekkoatletyki
7. Dynek Mateusz klasa III a – II miejsce w Miejskiej Lidze Lekkoatletyki
8. Szymon Haja –klasa III a – I miejsce indywidualnie w Miejskim Konkursie Badmintona
9. Szymon Haja i Mateusz Dynek – klasa III a zespołowo w Miejskim Konkursie Badmintona

Osiągniecia uczniów w II semestrze roku szkolnego 2013/2014

Osiągniecia uczniów w II semestrze roku szkolnego 2013/2014:


1. Michał Majnusz klasa I a – I miejsce w powiecie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2014”
2. Julia Hanke klasa III a – wyróżnienie w IX Przeglądzie Poezji ks. Twardowskiego „Lubię te kawały…”
3. Oliwia Wawrzynek klasa III b – laureatka w konkursie „Śląska Ojczyzna”
4. Julia Hanke klasa IIIa – laureatka w XVII Konkursie Recytatorskim Dzieci i Młodzieży „O Laur Zielonej Róży”
5. Szczepan Sieraga klasa III b – wyróżnienie w XVII Konkursie Recytatorskim Dzieci i Młodzieży „O Laur Zielonej Róży”
6. Julia Hanke klasa III a – I miejsce w kategorii poezji śpiewanej „Mały OKR”
7. Julia Hanke klasa III a – laureatka w konkursie „W kręgu poezji łagrowej więźniarek Ravensbruck”
8. Sylwia Bomastyk klasa III b – wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie „W świecie  powieści Marty Fox”
9. Julia Hanke, Dominika Olszenka, Hanna Rajca, Szczepan Sieraga – I miejsce w XXIV Rudzkim Festiwalu Kultury Młodzieżowej Szkolnej w kategorii plastyka
10. Klaudia Warkocz klasa II b – I miejsce w VII Edycji Konkursu Miejskiego „Najpiękniejsza pisanka”
11. Paulina Gwardiak  klasa I b - I miejsce w mieście oraz VIII  w regionie katowickim w  XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Fox 2014
12. Julia Hanke klasa III a – II miejsce w Konkursie Pieśni Patriotycznej
13. III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w piłce siatkowej chłopców
14.  III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Rudy Śląskiej „Liga Orlików”
15. III miejsce drużynowo w Mistrzostwach Rudy Śląskiej w piłce siatkowej dziewcząt
16. Finał ogólnopolski w Orliku Volleymania
17. I miejsce drużynowo w Młodzieżowym Festiwalu Siatkówki Ruda Śląska 2014
18. II miejsce drużynowo w Siatkarskim Mundialu w Pszczynie